Morza, a także inne zbiorniki wodne zwykle są celem wakacyjnych podróży każdego z nas. Nie ta się bowiem ukryć, że relaks nad wodą w niezwykle komfortowym otoczeniu, jest definicją udanego wypoczynku. Jednak niektórzy z nas decydują się na zrobienie kroku dalej. Coraz większą popularnością ciesz się bowiem usługa wynajęcia jachtu i wybranie się na prywatny rejs po morzu. Jednak okazuje się, że morze momentami potrafi być niezwykle niebezpieczne. Wobec tego jak można się odpowiednio do takiego rejsu przygotować?

Obowiązkowo przyda się kamizelka ratunkowa pneumatyczna!

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że kamizelka ratunkowa jest nieodłącznym środkiem indywidualnego zabezpieczenia podczas rejsu. Zwykle kojarzymy takie kamizelki z tym, że po prostu zwiększają one wyporność podczas gdy my znajdujemy się w wodzie. Jednak na znacznie większą uwagę zasługuje kamizelka ratunkowa pneumatyczna. Z pewnością możemy zastanawiać się wiec jak taka kamizelka ratunkowa pneumatyczna działa i co wyróżnia się spośród zwykłych kamizelek? Otóż przede wszystkim napełniają się one w odmienny sposób. Wykorzystuje się w nich nabije wypełnione dwutlenkiem węgla. Co to daje w praktyce? Otóż kamizelka ratunkowa pneumatyczna znacznie skutecznie pozwala unosić się na powierzchni wody, a co najważniejsze, o wiele skutecznie utrzymują pozycję osoby, która w wodzie się znajduje. Kamizelka ratunkowa pneumatyczna pozwala bowiem na to, by osoba cały czas zachowała pozycję pionową, czyli była skierowana głową do góry. To z kolei przyczyni się do ułatwienia nabierania pełnego oddechu. Kamizelka ratunkowa pneumatyczna pozwala na zoptymalizowanie poziomu bezpieczeństwa. Choć jej wygląd zewnętrzy nie różni się zbyt znacząco od tradycyjnej kamizelki ratunkowej, to jednak o wiele lepiej pozwoli ona na pomoc osobie za burtą.

Koła ratunkowe również będą niezbędne!

Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć w momencie, kiedy decydujemy się na rejs po morzu to koła ratunkowe. Oczywiście nie muszą one być zapewnione na indywidualny użytek każdego uczestnika rejsu. Zwykle zaleca się jednak, by w zależności od liczby osób na jachcie, znalazły się koła ratunkowe w ilości 4-6. Okażą się one niezawodna pomocą w momencie, kiedy dana osoba nieoczekiwane wypadnie za burtę. Wówczas wystarczy rzucić jej koło ratunkowe, które pomoże jej utrzymać się na powierzchni wody. Takie koła zwykle są pomalowane na pomarańczowy lub czerwony kolor, a także zapewniają skuteczną podporę, co sprawdzi się w szczególności, kiedy osoba za burtą nie umie pływać. Taki niepozorny element wyposażenia jachtu, w niektórych sytuacjach może uratować nasze życie. Wobec tego koła ratunkowe są prawdziwym niezbędnikiem podczas morskiego rejsu.

Koła ratunkowe i kamizelka ratunkowa pneumatyczna mogą uratować nam życie w momencie, kiedy przydarzy się nieszczęśliwy wypadek podczas morskiego rejsu. Takie gadżety powinny być więc nieodłącznym elementem każdego jachtu. Co więcej, przed wypłynięciem w morze, warto zapoznać się z instrukcją obsługi, by można było reagować szybko.